Проведені заходи

16.06.2023

Участь Адміністратора IKC ЦЗО у Форумі довірчих послуг країн, що не входять до Європейського Союзу

Порядок денний

1. Демонстрація технічних елементів Програми Європейської комісії з Довірчих списків третіх країн (Third Countries Trusted List) (далі – Програма), зокрема програмного модуля MRAelеment (елемент договору із взаємного визнання), який дає можливість порівнювати відповідність національної структури довірчих послуг третіх країн із вимогами ЄC до цих послуг.
2. В рамках оцінки реального досвіду з впровадження Програми, проведення технічної оцінки результатів перевірки електронних підписів третіх країнах Європейського Союзу через інструмент перевірки підписів на сайті Європейської Комісії.
3. Демонстрація результатів перевірки електронного підпису України, Довірчий список якої першою із країн, що не входять до Європейського Союзу, було включено до Довірчого списку третіх країн ЄС.

Висновки

1. Було зазначено про напрямки розвитку нових довірчих послуг, які будуть внесені до нової редакції eIDAS, та обговорено елементи Програми, які стосуються положень про eIDAS в частині визнання електронних підписів третіх країн як удосконалених.
2. Досвід України був поширений як приклад для інших країн, які мають на меті зробити кроки в напрямку транскордонної взаємодії електронних підписів між своїми країнами та ЄС.
3. Відзначено успіхи України в частині інтеграції українського Довірчого списку до Довірчого списку третіх країн ЄС та прогрес України на шляху до інтеграції в єдиний європейський простір в сфері електронних довірчих послуг.
4. Зазначено про майбутні кроки, які необхідно зробити для взаємного визнання електронних довірчих послуг між Україною та Європейським Союзом.
11.02.2021

Зустріч Мінцифри з надавачами електронних довірчих послуг та їх розробниками

Порядок денний

1. Анонс змін до ЗУ «Про електронні довірчі послуги».
2. Оцінка стану розвитку сфери електронних довірчих послуг.
3. Проблеми стандартизації. Шляхи вирішення.
4. Подальша співпраця .

Висновки

За результатами проведеної зустрічі було анонсовано та обговорено зміни до ЗУ «Про електронні довірчі послуги», оприлюднено інформацію щодо наявного стану розвитку сфери електронних довірчих послуг, обговорено питання стандартизації в сфері електронних довірчих послуг. Крім того, окреслено формат подальшої співпраці між МІнцифри з надавачами електронних довірчих послуг та їх розробниками, а також визначено оптимальні шляхи комунікації між ними.