30 липня 2014

Засідання Науково-експертної ради

28 липня 2014 року о 15:00 год. за адресою: м. Київ, пров. Рильський, 10 відбулося засідання Науково-експертної ради з питань розвитку інфраструктури відкритих ключів України при Міністерстві юстиції України (далі – Науково-експертна рада), створеної наказом Міністерства юстиції України від 13 червня 2014 року № 932/5 «Про Науково-експертну раду з питань розвитку інфраструктури відкритих ключів України при Міністерстві юстиції України».

На засіданні обговорено проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про електронний цифровий підпис».

З урахуванням досвіду Європейського Союзу, викладення в новій редакції Закону України «Про електронний цифровий підпис» зі зміною його назви на Закон України «Про електронний підпис та електронні довірчі послуги» (розділ ІІ проекту Закону), направлено на забезпечення технічної сумісності, досягнення зовнішньої та внутрішньої інтероперабельності, розвиток державних електронних та транскордонних сервісів в Україні на основі надійної ідентифікації та сертифікації користувачів, створення довіри та технічної сумісності транскордонних довірчих послуг.


Науково-експертна рада в цілому погодила структуру проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про електронний цифровий підпис», який складається з трьох розділів, що на сьогодні є оптимальним юридичним рішенням та відповідає меті його розробки для реформування законодавства у сфері використання інфраструктури відкритих ключів та надання електронних довірчих послуг.

Разом з тим Науково-експертна рада надала рекомендації щодо доопрацювання зазначеного проекту Закону України в напрямках:

доповнення глосарію термінами «ідентифікація», «автентифікація» та «автоматична ідентифікація»;

упорядкування системи об’єктних ідентифікаторів;

надання функції Адміністратора інформаційно-комунікаційної системи центрального засвідчувального органу підрозділу Міністерства юстиції України;

розмежування та деталізації функцій контролю та функцій державного нагляду.

Окремо Науково-експертна рада запропонувала розширити коло експертів та залучити фахівців Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, а також Державної архівної служби України.